top of page
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Threads
  • TikTok
  • YouTube
  • Instagram
  • RSS

Doba praje podvodníkom: ochráňte svoje peniaze pred nimi, pri platbách použite Revolut #1

Revolut používam roky a už dávnejšie som ho odporučil svojim známym. Všetci ho používame dodnes. Veľmi dobre slúži aj v zahraničí a pri platbách na internete. Konto si aktivujete za niekoľko minút a je ihneď funkčné. Revolut dokáže byť bezplatný, má instantné platby a vie generovať jednorazové virtuálne platobné karty - ktoré používam v prípade predplatných za služby na internete, ale aj vtedy, keď nejakému obchodníkovi nedôverujem.


Použi moju linku a získaj pre seba výhody:


Revolut nemá služiť ako vaša primárna banka. Revolut je zabezpečená peňaženka, ktorá vám robí "firewall" medzi obchodníkom a vašou primárnou bankou
Najväčšie prednosti Revolutu: jednoduchý, rýchla aktivácia konta, virtuálne karty, po otvorení konta je účet ihneď aktívny, Apple Pay/Google Pay - ihneď, bezplatné výbery z ATM takmer všade vo svete, instantné/okamžité platby, výhodná konverzia kurzu, účet je možné založiť aj v CZK/HUF a iné meny, podporuje multi-konto - všetky účty v iných menách taktiež bezplatne, výhodnejší kurz pri platbe v zahraničí, možnosť poistenia, letiskové salóniky, exkluzívne karty

Virtuálna karta funguje tak, že prostredníctvom aplikácie si vygenerujete funkčnú platobnú kartu (Visa), ktorá je ihneď pripravená na použitie. Potom, čo vám obchodník strhne požadovanú platbu, dôjde k deštrukcii karty. V prípade problémov tak nemusíte volať do banky a blokovať svoju vlastnú slovenskú kartu. Revolut zabezpečí platbu za vás. (Avšak v prípade, ak sa rozhodnete refundovať cez obchodníka platbu, Revolut vám dokáže pripísať platbu späť. Obchodník ale kartu nevie použiť na ďalšie spracovanie platby)Jednorazové virtuálne karty - najlepšia zbraň Revolutu

Jednorazové virtuálne karty od Revolutu fungujú podobne ako bežné virtuálne karty, avšak majú niektoré špecifické vlastnosti, ktoré z nich robia jedinečný nástroj pre bezpečné a jednorazové platby.


Pri použití jednorazovej virtuálnej karty získate nové čísla karty a CVV kód, ktoré môžete použiť na jednorazový nákup. Tieto informácie sú dostupné len počas obmedzeného časového obdobia - zvyčajne pár hodín po vytvorení karty - a po uplynutí tohto obdobia sa jednorazová karta automaticky deaktivuje. To znamená, že ak by niekto získal informácie o karte, nebolo by možné ju použiť znova.


Jednorazové virtuálne karty od Revolutu sú teda ideálne pre situácie, keď sa potrebujete zaregistrovať na neznámu stránku alebo urobiť jednorazový nákup a nechcete zdieľať informácie o vašej hlavnej karte. Taktiež sú užitočné pre situácie, kedy nechcete nechávať stopy vašich transakcií na internete.


Pri použití jednorazovej virtuálnej karty od Revolutu neplatíte žiadne poplatky a máte plnú kontrolu nad limitmi pre výdavky. Karty sa dajú ľahko vytvoriť a zrušiť pomocou aplikácie Revolut a sú k dispozícii pre všetkých používateľov s prémiovým účtom.


Celkovo, jednorazové virtuálne karty od Revolutu sú praktickým a bezpečným spôsobom, ako uskutočniť jednorazové platby na internete bez nutnosti zdieľať informácie o vašej hlavnej karte. Vzhľadom na ich jednorazovú povahu predstavujú vynikajúci nástroj pre minimalizovanie rizika podvodu a zabezpečenie vašej finančnej bezpečnosti.

Virtuálne karty od Revolutu

Virtuálne karty od Revolutu sú digitálne karty, ktoré môžete použiť na internetové nákupy alebo pre platby na stránkach, ktoré akceptujú platby kartami. Fyzickú kartu nemusíte mať a informácie o karte sú uvedené iba v digitálnej forme, čo znamená, že sa dajú použiť iba na internete.


Pri používaní virtuálnych kariet od Revolutu sa informácie o karte zobrazia v aplikácii Revolut. To znamená, že používatelia nemusia čakať na doručenie fyzickej karty do poštovej schránky a nemusia sa obávať straty karty. Virtuálne karty sú taktiež vhodné pre tých, ktorí nechcú zdieľať informácie o svojej hlavnej karte pre internetové nákupy.

Pri vytváraní virtuálnej karty používatelia môžu zadať obmedzenia pre používanie karty. Napríklad, môžu nastaviť limit pre výdavky alebo časové obmedzenie platnosti karty. Používatelia môžu taktiež deaktivovať virtuálnu kartu kedykoľvek a aktivovať ju opäť, keď budú potrebovať.

Čo je to Revolut?

Revolut je digitálna banková platforma, ktorá umožňuje používateľom viesť bankové transakcie pomocou mobilnej aplikácie alebo karty. Táto fintech spoločnosť bola založená v roku 2015 v Londýne a odvtedy sa rýchlo rozrástla do viac ako 35 krajín po celom svete.Revolut ponúka viacero finančných služieb, vrátane prevodov peňazí, platobných kariet, menových výmien a investičných možností. Používatelia si môžu otvoriť digitálny účet pomocou aplikácie a získať prístup k viacerým finančným produktom a službám.


Jedným z hlavných predajných argumentov Revolutu je, že jeho služby sú oveľa lacnejšie ako tradičné bankové služby. Napríklad, používatelia môžu prevádzať peniaze medzi rôznymi krajinami bez poplatkov za medzinárodné prevody, ktoré by si inak vyžiadali vysoké poplatky.


Revolut taktiež ponúka používateľom možnosť získať vlastnú platobnú kartu, ktorá umožňuje bezkontaktné platby a má nižšie poplatky za výber hotovosti. Okrem toho má Revolut funkciu menových výmien, ktorá umožňuje používateľom vymieňať peniaze za najvýhodnejšie kurzy bez poplatkov.


Navyše, Revolut ponúka aj investičné možnosti, ktoré umožňujú používateľom investovať svoje peniaze do akcií, ETF a kryptomien. Tieto služby sú vhodné pre tých, ktorí chcú začať s investovaním, ale nemajú dostatok skúseností alebo finančných prostriedkov na to, aby investovali prostredníctvom tradičných investičných spoločností.


V súčasnosti má Revolut viac ako 15 miliónov používateľov po celom svete a plánuje ďalšie rozšírenie svojich služieb. Napriek tomu, že niektorí kritici nazývajú fintech spoločnosti ako Revolut "nebankovými" alebo "nedostatočne regulovanými", spoločnosť sa snaží poskytnúť svojim používateľom jednoduchý a cenovo dostupný spôsob spravovania svojich financií.


Revolut ponúka aj exkluzívne výhody, ako napríklad prispôsobenie si dizajnu karty. Jej návrh vytvoríš priamo v aplikácií.


Použi moju linku a získaj pre seba výhody:


Ak si chceš Revolut vyskúšať a máš v pláne ho používať zadarmo, použi túto linku: klik SEM


O službe Revolut pripravujem ďalšie články.


Ak sa vám článok páčil, môžete mi darovať virtuálnu kávu a motivovať ma tak k ďalšej tvorbe:

Facebook: @stevobodor


Comentarios


bottom of page