top of page
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Threads
 • TikTok
 • YouTube
 • Instagram
 • RSS

Gmail vie o vás viac ako si myslíte. Alternatíva existuje

Medzi hlavné výhody Gmailu patrí to, že je zadarmo a ľahko sa používa. Prvé konštatovanie je veľký omyl a druhé, je len vecou zvyku. Vlastníkovi Gmailu ktorým je Google, platíte svojim súkromím. Parazituje na vašich údajoch tak, že prehľadáva všetky vaše prijaté aj odoslané správy. Tie si porovnáva naprílkad s kalendárom a vytvára tak ďalšie body vášho profilu.


Mnohí ľudia si myslia, že smartfóny a veľké technologické spoločnosti odpočúvajú mikrofónmi smartfónov. Nie je to pravda. Táto metóda by vyžadovala spracovanie obrovského množstva dát a na tento úkon neexistujú dostatočné počítačové kapacity. Bolo by to aj zbytočné, odpočúvať nemusia. Dáta im dajú užívatelia radi a zadarmo. Napríklad používaním Gmailu.


Čo všetko zbiera Gmail?

Gmail nie je šifrovaný end-to-end a spoločnosť Google si zachováva prístup ku všetkým vašim e-mailom. Google drží šifrovacie kľúče k e-mailom uloženým v účtoch používateľov.

Technologický gigant pristupuje k vašim správam a môže ich odovzdávať tretím stranám, napríklad inzerentom alebo vládam

Iba s šifrovanie typu end-to-end môže zaručiť, že nikto iný nemôže prečítať vašu poštu. A šifrovanie Gmail nemá.


Gmail nie je súkromný, pretože spoločnosť Google sa pri zarábaní peňazí spolieha na vaše osobné údaje. Google sleduje každý váš pohyb online a zdieľa vaše osobné údaje s inzerentmi. Aj keď je Gmail označený ako “zadarmo”, svojim údajmi ktoré mu odovzdávate platíte za používanie služby.


Iná je situácia s účtami Google Workspace, za ktoré sa Googlu platia. Pri týchto účtoch poskytuje Google iné protokoly šifrovania a silnejšie ukladanie údajov. V účtoch "zadarmo" platíte vaším súkromím.


Alternatíva existuje. Platená aj zadarmo

Ide o ProtonMail, poskytovateľa služieb emailu, VPN, Šifrovaného diskového priestoru, manažéra hesiel a zabezpečeného kalendára. ProtonMail je švajčiarsky a aj v rámci ukladania dát sa riadi švajčiarskymi zákonmi. Ponúka služby aj zadarmo v obmedzenom priestore 1GB/užívateľ. V platených verziách môžete mať všetky služby Proton-u a diskový priestor o veľkosti 500GB.

Pozvánka pre mesiac zadarmo ProtonMail Plus: KLIK SEM

Kľúčové funckie ProtonMail - týkajú sa verzie zadarmo aj platenej

 • Vaše e-maily čítate iba vy: Šifrovanie end-to-end. Ani Proton nedokáže čítať vaše spravy

 • Vylepšená bezpečnosť: Šifrovanie s nulovým prístupom znamená, že všetky e-maily vo vašom účte sú šifrované, dokonca aj tie, ktoré nie sú od používateľov Protonu

 • Šifrovanie typu end-to-end: Poslať e-mail chránený heslom zadarmo na akýkoľvek e-mailový účet

 • Žiadne sledovanie ani protokolovanie/metadáta: Zatiaľ čo spoločnosť Google sleduje všetky akcie ktoré podniknete pomocou svojho bezplatného účtu Gmail, služba Proton Mail nezaznamenáva nič, čo robíte

 • Súkromie Švajčiarska: Na rozdiel od spoločnosti Google so sídlom v USA podlieha spoločnosť Proton Mail švajčiarskym zákonom o ochrane súkromia, ktoré sú najprísnejšie na svete


Ak Vás ProtonMail zaujal, ponúkam možnosť vyskúšať jeho Plus verziu zadarmo na jeden mesiac. Funguje na všetkých platformách. Po jednom mesiaci sa môžete rozhodnúť, či si ho predplatíte, alebo pre dôverné správy budete používať ProtonMail v obmedzenej (1GB) verzii
Pozvánka pre mesiac zadarmo ProtonMail Plus: KLIK SEM

Členom ďakujem za podporu ♥️ Š.

Facebook: @stevobodor

Comments


bottom of page